Makaronowe inspiracje

Spaghetti to mój ulubiony makaron. Na tym blogu kulinarnym znajdziecie już kilka przepisów na spaghetti z różnymi sosami.

Niedawno szukałam fajnych gadżetów, które mogą być przydatne podczas gotowania tego rodzaju makaronu   i oto co mi wpadło w oko.

Zaczynam od odcedzania – czyli kilka pomysłów na durszlak.

Składany durszlak – po złożeniu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż rozłożony. Fajny pomysł, fajna forma. Projekt skandynawskiej firmy Segaform www.sagaform.com.pl – wiele ładnych designerskich gadżetów można u nich znaleźć, nie tylko do makaronu.

durszlak do makaronu zdjęcie
Kolejny durszlak (poniżej) bardzo mi się spodobał, jego kształt w połączeniu z kształtem dziurek, które mają ułatwiać odprowadzanie wody wygląda jak nowoczesna rzeźba. Dzieło firmy Bugatti. Cena tego cuda niestety nie na moją kieszeń – coś ponad 400zł.

ekskluzywny durszlak zdjęcie
I jeszcze jeden, już w bardziej przystępnej cenie. Nowa forma – kwadrat zamiast koła do tego wiele fajnych kolorów do wyboru. Pomysł i wykonanie – angielska firma JOSEPH JOSEPH.

zdjęcie kwadratowy durszlak
A teraz coś do mieszania makaronu i jednocześnie do tarcia sera np. parmezanu oraz odmierzania porcji makaronu. Wielofunkcyjna łyżka firmy Segaform.

wielofunkcyjna łyżka do makaronu zdjecie

Jeśli macie problem z odmierzeniem odpowiedniej ilości makaronu spaghetti do gotowania to pomoże wam jedna z dwóch poniższych miarek

zdjęcie miarek do spaghetti
I na koniec mój faworyt – super pojemnik na makaron, który jednocześnie jest miarką do makaronu. Dzięki regulowanemu otwarciu można z niego wyjąć określoną porcję spaghetti, którą następnie ugotujemy. A do tego pojemnik ma super wygląd.

spaghetti zdjęcie pojemnika

 

I na koniec podaję źródła mych inspiracji oraz zdjęć i zaznaczam, że tym razem nie jestem ich autorem!

www.sagaform.com.pl

ototodesign.com

czerwonamaszyna.pl