Krem do tortu z bitą śmietaną szybki przepis

Witajcie, dziś naprawdę bardzo szybki przepis na krem do tortu. Jego przygotowanie zajmuje dosłownie kilka minut. Mój krem do tortu jest na bazie bitej śmietany i białej czekolady, właściwie to są 2 główne składniki z których powstanie naprawdę przepyszny krem.

Przepis na krem do tortu także na filmie:

Krem do tortu z bitą śmietaną szybki przepis:

SKŁADNIKI:

  • Śmietana kremówka 36% – 1 opakowanie (330 g)
  • Biała czekolada – 1 tabliczka
  • Żelatyna wieprzowa – 1 łyżeczka
  • Ciepła woda – 1 łyżka
  • Cukier 2 łyżki

PRZYGOTOWANIE:

  1. Rozpuść żelatynę w łyżce ciepłej wody.
  2. Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej.
  3. Śmietanę kremówkę ubij z 2 łyżkami cukru – powstanie bita śmietana (najlepiej użyj do tego miksera, nie ubijaj śmietany zbyt długo).
  4. Do bitej śmietany dolej rozpuszczoną żelatynę i rozpuszczoną ostudzoną czekoladę. Wszystko delikatnie wymieszaj na niskich obrotach miksera.

krem do tortu prosty przepis

Gotowe! Teraz, tak przygotowanym kremem do tortu można przełożyć upieczony biszkopt (lub w wersji dla leniwych – można przełożyć gotowe spody biszkoptowe 🙂 ).

Ja do swojego błyskawicznego przepisu do tortu użyłam białej czekolady o smaku karmelowym, Wy możecie użyć zwykłej białe czekolady. Myślę, że spokojnie białą czekoladę można zastąpić mleczną lub gorzką – wszystko zależy od tego jaki chcecie uzyskać tort.

Krem z bitej śmietany i białej czekolady idealnie komponuje się z truskawkami. W sezonie truskawkowym możecie dodać do kremu świeże truskawki, a w zimie może to być odrobina dżemu truskawkowego.