Pani Fotograf Gotuje! Blog, przepisy i fotografia kulinarna

Przepisy ze zdjęciami czyli fotografia kulinarna oraz filmy kulinarne

Navigation

  • Home
  • Przepisy na obiad
  • Przepisy na deser
  • Lifestyle
  • Fotografia
  • O mnie
  • Współpraca
  • Kontakt

Nalewka z pigwy

Opublikowano: 25 października, 2016

Nalewkę z pigwy piłam kilkakrotnie w swoim życiu, ale dopiero w tym roku postanowiłam zrobić ją sama. Nie mam pojęcia jak wyjdzie, bo połączyłam w jeden 2 lub nawet 3 różne przepisy. Nie mogłam się zdecydować, który przepis wybrać. Wiec ta nalewka z pigwy to mój kolejny eksperyment. Mam nadzieję, że będzie udany. Jednak jeśli chcecie przetestować ten przepis to pamiętajcie, że robicie go na własną odpowiedzialność, bo ja jeszcze nie mam pojęcia co z tego wszystkiego wyjdzie. Na efekty i pierwszą degustację nalewki z pigwy będę jeszcze musiała poczekać kilka tygodni.

A dodam jeszcze, że owoce pigwy kupiłam dobre 2 tygodnie temu. Zostawiłam je na balkonie i o nich zapomniałam. I w sumie może to i dobrze, bo gdy sobie przypomniałam o tym, że mam robić nalewkę z pigwy, okazało się, że są o wiele bardziej aromatyczne niż w momencie zakupu.

pigwa

Nalewka z pigwy – przepis eksperymentalny.

Składniki:

  • Dojrzałe owoce pigwy – około 1,5 kg
  • Cukier – 1 szklanka
  • Spirytus – 2 szklanki
  • Woda – około 1 i 1/2 szklanki
  • Goździki – 4 sztuki
  • Cynamon – kawałek kory (lub płaska łyżeczka mielonego)
  • Kwiat gałki muszkatołowej (nie mylcie z gałką muszkatołową, co prawda kwiat pochodzi z tej samej rośliny co gałka, jednak to jest inna część i ma inny, moim zdaniem bardziej anyżkowy aromat) – kawałek – około 1/2 kawałka kwiatu gałki muszkatołowej (możecie pominąć ten składnik jeśli go nie macie).
  • Opcjonalnie miód, dodatkowa ilość wody i wódki.

Przygotowanie:

  1. Etap pierwszy przygotowania nalewki z pigwy: owoce pigwy dokładnie umyj i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Umieść je w dużym, umytym i wyparzonym słoju. Dodaj goździki, cynamon i kwiat gałki muszkatołowej. Dosyp szklankę cukru, wszystko wymieszaj, zamknij słoik i odstaw w chłodne miejsce na 2 dni. W tym czasie owoce pigwy puszczą sok.
  2. Etap drugi przygotowania nalewki z pigwy: do słoika dolej 2 szklanki spirytusu i 2 szklankę wody. Płynu powinno być tyle aby przykrył starte na tarce owoce pigwy. Słoik zamknij i odstaw w ciemne i chłodne miejsce na około 3 tygodnie.
  3. Etap trzeci produkcji nalewki z pigwy: ten etap puki co jest czysto teoretyczny, ponieważ jestem na drugim etapie produkcji tej pigwówki. Jednak na sam koniec planuję przecedzić nalewkę. Czyli na sitko o drobnych oczkach położyć gazę. Sitko umieścić nad miską i wlać na nie zawartość słoika. Następnie odcisnąć starte owoce pigwy. Spróbuję nalewkę, czy nie jest zbyt mało słodka i jeśli będzie to dosłodzę ją miodem wielokwiatowym (dodam go do smaku), jeśli będzie zbyt słaba doleję trochę wódki, a gdyby okazało się że będzie za mocna to doleję trochę wody. Następnie nalewkę zdegustuję 🙂 i przeleję do wyparzonych, czystych butelek. Oczywiście każda nalewka jest dobra po kilku tygodniach (a czasem miesiącach leżakowania) jednak ja nie mam tyle cierpliwości i raczej wykorzystam ją od razu na bieżące potrzeby 🙂

Oczywiście dam Wam znać jak ostatecznie nalewka z pigwy mi wyszła 🙂

nalewka-z-pigwy

Kategoria: Przepisy na obiad
TAG:
eksperymenty, wina i nalewki
pani fotograf pani fotograf pani fotografpani fotograf

Wyszukaj przepis

O Pani Fotograf

agnieszka szczechowiak-szen pani fotograf gotuje
Preferuje kuchnię szybką i prostą. Lubi przepisy, które można łatwo modyfikować i dostosowywać do swoich własnych gustów, upodobań i aktualnej zawartości lodówki. Zawsze ma swoje zdanie i szanuje zdanie innych, dlatego zaprasza do wypowiadania swoich uwag na tematy poruszane na blogu. Znajdziesz tu przepisy ze zdjęciami oraz filmy kulinarne. Zawodowo prowadzę agencję fotograficzną - zdjęcia inne niż kulinarne możesz zobaczyć na www.panifotograf.eu

Wykonuję też zdjęcia ślubne:

fotografia ślubna

Dla restauracji i cukierni:

fotografia kulinarna

Zobacz także

banany barszcz czerony bez glutenu białe szparagi biszkopt botwinka chleb chleb z ziarnami ciasto biszkoptowe ciasto drożdżowe cynamon czekolada czosnek deser dżem eksperymenty jabłka jajecznica kasza jaglana kawa kokos konkurs konkurs walentynkowy kruche ciasto książki kuchnia wietnamska muffinki naleśniki naleśnikowe pieczarki podróże kulinarne przepis na deser rabarbar sos beszamelowy spaghetti styl życia super drinki szparagi truskawki wina i nalewki zapiekanka zioła zupa zupa krem zupa pieczarkowa
Pani Fotograf Gotuje

Moje przepisy znajdziesz na:

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi

Copyright © 2023 Pani Fotograf Gotuje! Blog, przepisy i fotografia kulinarna, Sitemap