O mnie

Cześć jestem Agnieszka i witam Cię na PANI FOTOGRAF GOTUJE. Znajdziesz tu bardzo dużo  przepisów, które przetestowałam i podczas ich degustacji uznałam, że są na tyle dobre, ze warto się nimi podzielić z innymi. Przepisy wzbogacam zdjęciami, wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa (tak nawet te kiepskie, nie mogę się wyprzeć, że zrobił je ktoś inny i nie są one moje :P). Poza gotowaniem i robieniem zdjęć mam mnóstwo innych zainteresowań, i czasem się nimi tutaj dziele, więc na blogu znajdziesz nie tylko przepisy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na mój temat zapraszam cię tu: historia mojego gotowania.

1

Jak się okazało robienie zdjęć potraw, na których widok „ślinka cieknie” nie jest rzeczą łatwą. Czasami bywa to trudniejsze i bardziej pracochłonne niż fotografowanie ludzi. Jednakże jest to dla mnie świetną rozrywką i doskonałą zabawą.

dyniowe ciasto

Gotować zaczęłam baaardzo dawno temu. Do niedawna mój styl to był raczej Freestyle, nie trzymałam się właściwie żadnych przepisów, pomysły na danie brałam „z głowy” i dostosowywałam do składników jakie akurat mam w lodówce. Na pytanie jak to było zrobione ani w j1aakich proporcjach były użyte składniki nie potrafiłam powiedzieć moim rozmówcom i degustatorom potraw.  Właściwie nie widziałam w tej kwestii nic złego. Do czasu pewnej rozmowy kwalifikacyjnej w sprawie pracy. „Specjalista ds. przepisów kulinarnych” – praca stworzona dla mnie. Na mój gust gotuję całkiem nieźle i z racji wykonywanego zawodu na fotografii też się znam, a to akurat na tym stanowisku było przydatne. Jednakże na rozmowie nie potrafiłam powiedzieć jak dokładnie przygotowałam daną potrawę. Fakt robienia wszystkiego na oko i brania pomysłów tylko z głowy zdecydowanie zadziałał na moją niekorzyść i w efekcie pracę dostał ktoś bardziej skrupulatny i dokładny w tym co robi. Praca, której wtedy nie dostałam, była bardzo atrakcyjna i w pełni odpowiadała moim zainteresowaniom (a to się bardzo rzadko) zdarza, dlatego nie ukrywam , że byłam delikatnie mówiąc zmartwiona tym faktem.  Jednak to zmotywowało mnie do dokładniejszego zaznajomienia się ze sztuką kulinarną i przykładania większej uwagi do tego, z czego potrawa, przeze mnie wykonana, była zrobiona. Między innymi dlatego powstał ten blog – abym mogła doskonalić umiejętności tworzenia przepisów, które inni ludzie będą mogli krok po kroku powtórzyć. Mam nadzieję, że mi się to uda.

Poza gotowaniem, stylizacją potraw, fotografią kulinarną oraz prowadzeniem bloga kulinarnego prowadzę własną działalność gospodarczą. Zajmuję się realizacją kulinarnych sesji zdjęciowych na zlecenie dla czasopism, kawiarni i restauracji. Wykonuję także multimedialne wycieczki i pojedyncze panoramy sferyczne oraz zajmuję się fotografią ślubną. Zapraszam również na moją stronę:  www.panifotograf.eu 

Od niedawna poza przepisami w formie tradycyjnej czyli przepis + zdjęcie tworzę także filmy z przepisami.